testovaci

Co Tě čeká:

9 dnů lezení na parádním neoklouzaném vápenci ve 3 zemích.

Sportovně zajištěné jednodélkové i vícedélkové cesty s dobrým jištěním a pevnou skálou.

Každý účastník si najde to své a vyhovující jeho lezeckým dovednostem. Tak že není úplně nutné tahat sedmičky a lézt na „prvním konci lana“.

Každý den vyrazíme do některého z místních sektorů v lokalitách Črni kal (SLO), Omiš (CRO) a Blagaj (BiH)

Pro bázlivější lezce budou k dispozici top rope cesty.

Stačí ti základní lezecké vybavení – sedák, lezečky, jistítko a maglajz

Lana, karabiny, expresky a lezecké helmy pokud nemáš, budou k zapůjčení.

Program:

1. den: Příjezd do oblasti Črni kal ve Slovinku ( cca 700km, cca 8.hod.), oběd a welcome drink ;). Navštívení místní lezecké oblasti, seznámení s metodikou a technikou lezení na sportovních skalách. Ubytování v místním kempu. Večerní procházka, posezení u stanů nebo v místní restauraci.

2. den: Celodenní lezení ve skalách v sektorech, kde si najde své každý lezec dle své výkonosti, top rope cesty, opakování a posouvání lezeckých dovedností, spaní v kempu.

3. den: Dopolední lezení, oběd a přesun do Chorvatské krásné Omiše  ( cca 520 km, cca 6.hod.), ubytování v místním kempu, večerní koupání v moři, posezení u stanů nebo v místní restauraci a plánování lezení na druhý den. 

4. den: Celodenní lezení ve skalách na sektorech Omiš nebo Brela dle předem domluveného plánu, posouvání lezeckých dovedností a vyzkoušení vícedélkového lezení. Večerní lezení nebo lehká ferrata (A/B) s výhledem na západ slunce v Omiši.( Bude dohodnuto na místě s účastníky), spaní v kempu.

5. den: Dopolední lezení nebo koupání, oběd a lezení, v odpoledních hodinách přesun do Hercegoviny do kempu Blagaj ( cca 140 km, cca 2.hod.), seznámení se s místním nádherným historickým prostředím, koupačka v místní řece Buna nebo třeba ve vodopádech Kravica, posezení u stanů nebo v místní restauraci a plánování lezení na druhý den. 

6. den: Celodenní lezení v oblasti Blagaj, možnost vyzkoušení vícedélkového lezení v lehčích i těžších cestách, spaní v kempu.

7. den: Celodenní lezení, dle dohody poznávání krásy okolí nebo nedalekého města Mostar, spaní v kempu

8. den: Dopolední lezení, oběd a přesun do Chorvatské Paklenice  ( cca 300 km, cca 3:30 hod.), ubytování v místním kempu, večerní koupání v moři nebo prozkoumání místního vápence, posezení u stanů nebo v místní restauraci.

9. den:  Zhodnocení týdne u snídaně a ranní kávy, cesta zpět do ČR ( cca 860 km, cca 9. hod.)

Poznámka: V rámci programu je možná změna jednotlivých lezeckých lokalit. Vybírat lze z mnoha kombinací. Snahou bude každý den strávit čas až ve dvou lezeckých oblastech. Stejně tak lze po dohodě program upravit. V případě nepříznivých podmínek akci přesuneme do jiné oblasti. Není problém strávit celou dobu v Chorvatsku, nebo můžeme celý plán po dohodě změnit. 

Doporučené vybavení:

Lezecké vybavení – sedák, lezečky, jistítko s karabinou, maglazjs, helma, expresky, lano – min. 60m, odsedávací smyčka s karabinou, karabiny, smyčky, ferratový set. Možnost zapůjčení vybavení v rámci Lezecké školy NO GRAVITY.

Sportovní oblečení do letních podmínek i na večerní posezení. Sluneční brýle, opalovací krém, lékárnička, čelovka, šátek, čepice, plavky, trekové boty. 

Kdy:

18. května – 26. května  2024

Odjezd z Ústí nad Orlicí dne 18.5. v brzkých ranních hodinách, návrat v neděli 26.6. v odpoledních hodinách 

Účastnický poplatek:

9.500,- Kč / osoba. Platba na základě vystavené faktury se splatností 14 dnů.

Minimální počet účastníků pro pořádání kempu: 4 osoby

Cena zahrnuje: Zajištění lezeckého instruktora a průvodce, zapůjčení chybějícího lezeckého vybavení kromě lezeček, mapové podklady a lezecké průvodce konkrétních lokalit, administraci kempu.

Cena nezahrnuje: Náklady na dopravu, ubytování a stravovaní. Individuální pojištění. Vstupy a platby za služby ( rafting, Zip-line,…)

Storno poplatky:

do 30 dnů před odjezdem – 50% z platby

do 14 dnů před odjezdem – 75% z platby

 v průběhu 14 dnů před odjezdem 100% z platby

Ubytování:

Vzhledem k častým přesunům budeme spát ve stanu (případně bungalovu) a využívat kempy a jejich nabídku v blízkosti skal. Stan a spacák tedy s sebou. Lze domluvit sdílení stanu s ostatními účastníky, stejně tak lze využít i velkého stanu průvodce, který se o část svého stanu rád podělí ;).

Stravování:

Vlastní ( využít se dá nabídky kempů, uvařit si ve svém rendlíku). Přes den zpravidla navštívíme restauraci (oběd / večeře). Taktéž lze v dané oblasti bez problémů dokoupit základní potraviny v marketech.

Doprava:

Vlastní, event. s možností spolujízdy.